ابن عربی مرید متوکل خونخوار

ابن عربی مرید متوکل خونخوار

 ابن عربی متوکل جنایتکار را خلیفه رسول و از اولیای بزرگ خداوند می داند
 در فتوحات ابن عربی می گوید:
«منهم من يكون ظاهر الحكم و يجوز الخلافة الظاهرة كما حاز الخلافة الباطنة من جهة المقام كأبي بكر و عمر و عثمان و علي و الحسن و معاوية بن يزيد و عمر بن عبد العزيز و المتوكل‏»(1).
ترجمه: و از آنان (خلفای رسول خدا و اقطاب زمان) کسانی هستند که حکمشان ظاهر است و دارای خلافت ظاهری هستند همان گونه که خلافت باطنی را دارند. مانند: ابوبکر و عمر و عثمان و علی و حسن و معاویة بن یزید و عمر بن عبد العزیز و متوکل.
در نظر ابن عربی گویا جنایات و ظلم متوکل عباسی نسبت به خاندان طهارت(علیهم السلام) و شیعیان آنان با عدالتشان منافاتی نداشته، بلکه آنچه انجام داده به حق بوده است؟!!!

در حالیکه متوکل یکی از خلفای فاسد و ستمگر عباسی است، از خصوصیات وی بغض و کینه شدید نسبت به خاندان عصمت و طهارت (علیهم السلام) را می توان نام برد. وی کسی بود که دستور داد مرقد مطهر سید الشهدا(ع) را ویران کنند و روی آن آب ببندند تا شیعیان نتوانند به زیارت امام حسین(ع) بروند و چه بسیار از شیعیان عاشق و دل سوخته حضرت سید الشهدا که در این راه توسط این جنایتکار به شهادت رسیدند. با این حال متوکل عباسی در دیدگاه ابن عربی منزلت بس بالایی دارد و جزو اولیای حق و اقطاب زمانه است.

پس وهابیتی که توسط حملات انتحاری و تروریستی خون شیعه را میریزند ، از این حیث دنباله رو متوکل هستند و طبق مبنای ابن عربی اگر از اولیاء الله نباشند قطعا در فعل ، تابع اولیاء الله هستند و مأجور

بعبارت دیگر با عرفان ابن عربی حتی میتوان کشتار شیعیان و تخریب گنبد و بارگاه امامان معصوم را توجیه کرد

جایگاه و مقام ابن عربی :

بنا به روایت « من رضی بعمل قوم فهو منهم »

ترجمه : هر کس به عمل و اقدامات دسته و گروهی راضی باشد آن هم از آنان شمرده میشود

میتوان به این نتیجه رسید که اگر ابن عربی در زمره امثال متوکل نباشد لااقل در رده ی وهابیان قرار میگیرد

حال اینکه طرفداران ابن عربی در چه مقامی هستند بماند .

نویسنده : جم


پی نوشت

1-  فتوحات مکیه ج2 ص6

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی